مقالات

افزایش طول عمر باتری LEDGER NANO X
چگونه طول عمر باتری لجر نانو ایکس LEDGER NANO X را به حداکثر برسانیم

افزایش طول عمر باتری LEDGER NANO X

چگونه طول عمر باتری لجر نانو ایکس LEDGER NANO X را به حداکثر برسانیم؟

لجر نانو ایکس یک باتری لیتیوم یونی 100 میلی آمپرساعتی دارد که می‌توان چند ساعت از آن استفاده کرد و در صورت قرار داشتن در حالت غیرفعال این ماندگاری شارژ به چندین ماه می‌رسد. با پیروی از نکات این مطلب می‌توانید ماندگاری شارژ و طول عمر لجر نانو ایکس را به حداکثر برسانید.

شارژ باتری

برای اینکه تا حداکثر مدت زمان ممکن از لجر نانو ایکس استفاده کنید باید باتری آن را صددرصد شارژ کنید. کافیست پورت USB-C را به یک منبع برق USB متصل کنید تا دستگاه شروع به شارژ باتری کند. آیکن وضعیت باتری در گوشه سمت راست بالای صفحه یک علامت شارژ را نشان می‌دهد.

برای اینکه دستگاه را شارژ کنید نیازی نیست که منتظر خالی شدن آن بمانید. برای افزایش طول عمر باتری بهتر است هر زمان که می‌توانید دستگاه را شارژ کنید. برای چک کردن سطح شارژ باتری هر دو دکمه را فشار دهید تا به Control Center دسترسی پیدا کنید.

افزایش طول عمر باتری

اگر قرار است لجر نانو ایکس را برای مدتی طولانی کنار بگذارید و از آن استفاده نکنید، بهتر است هر چند ماه یک بار آن را به طور کامل شارژ کنید. پس از شارژ شدن کامل دستگاه آن را خاموش کرده و در محلی خنک و بدون رطوبت قرار دهید.

بهتر است از نگه داشتن لجر نانو ایکس با باتری خالی برای مدتی طولانی خودداری کنید چون ممکن است این کار تأثیراتی منفی بر ظرفیت باتری داشته باشد.

تمام شدن عمر باتری

باتری دستگاه طوری طراحی شده که 5 سال دوام داشته باشد. لجر طرحی برای عوض کردن باتری ندارد. اگر کیفیت باتری طوری افت کرده که امکان استفاده از آن وجود ندارد، می‌توانید با اتصال دستگاه به یک منبع برق با استفاده از کابل USB از آن استفاده کنید.

این مقالات مهم را از دست ندهید

تمامی حقوق مادی و معنوی برای ارز مدرن محفوظ می باشد.

طراحی سایت : ایران مدرن

image01