مقالات

جستجو در مقالات

ورود کاربران ویژه

learn1

مقالات ارزها

پنج شنبه, 15 خرداد 1399 01:33

نحوه استفاده از دستگاه‌های Ledger برای احرازهویت دو مرحله‌ای

حساب‌های شخصی خودتان را با مطمئن ترین والت دنیا ایمن سازی کنید. با اپلیکیشن FIDO Universal 2nd Factor (U2F) می‌توانید امنیت اکانت‌های خودتان در Gmail، Facebook، Github، Dashlane، Dropbox و غیره را افزایش دهید. استفاده از روش احرازهویت دو مرحله‌ای کلاسیک مثل ایمیل یا پیامک توصیه نمی‌شود چون امروزه هکرها می‌توانند به ایمیل شما نفوذ کنند یا حتی یک نسخه از سیم کارت شما به دست آورند. در مقابل یک راهکار مبتنی بر کلود ایمن ترین روش برای دسترسی به اکانت‌هایتان خواهد بود.

طرز کار U2F با دستگاه‌های Ledger

Ledger live را نصب کرده و اپلیکیشن Fido را انتخاب کنید.

Ledger Live را دانلود کرده و اپلیکیشن Fido U2F را در بخش Manager انتخاب کنید تا آن را روی دستگاه نصب کنید.

احرازهویت دو مرحله‌ای را فعال کنید.

تنظیمات لازم را در سرویس موردنظر انجام دهید (Facebook, Dashlane, Google, GitHub, Dropbox).

حالا امنیت پیشرفته برای دستگاه شما فعال می‌شود.

با ترکیب امنیت سرویس مورد استفاده و اپلیکیشن Fido U2F حالا سطح امنیت اکانت شما به بالاترین میزان ممکن می‌رسد.

دستگاه‌های سازگار

Fido U2F امنیت اکانت شما را افزایش می‌دهد چون برای لاگین به حساب شما هم به پسورد نیاز است و هم به دستگاه Ledger.

Ledger Nano S

با استفاده از اولین و تنها والت سخت‌افزاری بازار که به صورت مستقل گواهی شده است، از دارایی‌های خودتان محافظت کنید.

Ledger Nano X

Ledger Nano X اولین والت سخت‌افزاری نسل جدید است که برای محافظت از دارایی‌های شما قابلیت بلوتوث را عرضه کرده است.

متداول ترین پرسش‌ها درباره احرازهویت دو مرحله‌ای

احرازهویت دو مرحله‌ای یا دو عاملی چیست و چطور کار می‌کند؟

همانطور که از نام احرازهویت دو مرحله‌ای مشخص است، این روش یک لایه امنیتی دوم به اکانت شما اضافه می‌کند و این اطمینان را ایجاد می‌کند که فرایند لاگین علاوه بر شناسه و رمزعبور شامل استفاده از روشی یا ابزاری می‌شود که فقط خود شما در اختیار دارید. ممکن است این اطلاعات کدی باشد که با ایمیل یا پیامک برای شما ارسال می‌شود یا کدی که اپلیکیشن Google Authenticator در اختیار شما قرار می‌دهد یا اقدامی که باید با والت سخت‌افزاری انتخابی خودتان انجام دهید.

چرا احرازهویت دو مرحله‌ای مهم است؟

در این روش شما با اضافه کردن یک گام دوم برای احرازهویت دسترسی به اکانت خودتان را برای مهاجمین سخت تر می‌کنید. این کار احتمال جعل، از دست رفتن داده‌ها یا سرقت هویت را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. در دنیایی که مملو از انواع جرایم سایبری است و با توجه به اینکه میزان هک و کلاهبرداری در اینترنت رو به افزایش است، شما باید با اضافه کردن یک لایه امنیتی جدید از اطلاعات خودتان محافظت کنید بخصوص سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال که برای محافظت از دارایی‌های خودشان نیاز به جدیدترین روش‌های امنیتی دارند.

Ledger عضو اتحادیه فیدو

به لطف فعالیت‌های Nicolas Bacca یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد تکنولوژی Ledger، که دومین پیاده سازی U2F تجاری برای Plug-up/Happlink را طراحی کرده و برای بیشتر از 15 سال در صنعت امنیت تعبیه شده فعالیت داشته، حالا این شرکت یکی از اعضای اتحادیه فیدو است. اپلیکیشن Ledger U2F دارای گواهینامه فیدو و اپن سورس است. عبارت یادآور 24 کلمه‌ای که هنگام تنظیم تولید می‌شود، از شناسه کاربری U2F پشتیبان گیری کرده و به این ترتیب از کاربر در برابر خرابی دستگاه یا گم شدن آن محافظت می‌کند. همچنین شناسه U2F کاربر با پین کد دستگاه محافظت می‌شود تا هنگام استفاده از U2F برای کسب مجوز انجام اقدامات مهم، یک لایه محافظتی دیگر ایجاد کند.

Ledger در حال تلاش برای پیاده سازی نسل جدید استاندارد فیدو (FIDO2) است تا به این ترتیب از افزونه‌های Transaction Authorization هم پشتیبانی کند.

تمامی حقوق مادی و معنوی برای ارز مدرن محفوظ می باشد.

طراحی سایت : ایران مدرن